DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada to ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli wspólne świętowanie od „przekazania uśmiechu” koleżance i koledze. W tym dniu zapanowała życzliwość w postaci miłych gestów i słów, kartek z zapisanymi pozdrowieniami, plakatów oraz drobnych upominków.

Prawie każda klasa przygotowała symbole życzliwości „uśmiechnięta buźki”, które uczniowie nosili przypięte do ubrań. Osobom wyróżnionym w klasie, jako najbardziej życzliwym, przyznano dyplomy.

Najmłodsze dzieci bawiły się w miłej atmosferze. Nastrój tworzyły zabawy integracyjne                  z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Podczas wspólnych pląsów maluchy przestrzegały zasad zgodnej i serdecznej zabawy. Wykonały też pracę plastyczną „W Krainie Życzliwości”, śpiewały piosenkę „Grzeczne słówka”. To jej tekst pomógł dzieciom utrwalić zasady kulturalnego zachowania i właściwego stosowania zwrotów grzecznościowych. Świętowanie uwieńczono pamiątkową fotografią.

Ten dzień sprowokował nas do spojrzenia na codzienność nieco inaczej – bez narzekania, dąsania się i smucenia. Uświadomił nam, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym.

Więcej zdjęć w GALERII w zakładce Życzliwość.