3 MAJA

Każdy z nas wie, jak ważna w życiu każdego Polaka jest niepodległość. Abyśmy żyli w wolnym kraju, potrzebna jest dobra i mądra konstytucja. Dlatego z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja została zorganizowana akademia, która miała przybliżyć uczniom Zespołu Szkół w Uniecku wydarzenia z 1971 roku. Hasłem przewodnim były słowa: „WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA”.

Po krótkim wstępie uroczystość uświetniło wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie hymnu narodowego. Uczniowie klasy VI oraz I i II gimnazjum przypomnieli widzom najważniejsze informacje związane z tym świętem. Wydarzenia z XVIII wieku zostały także przypomniane podczas inscenizacji obrazującej uchwalenie Konstytucji      3 Maja. Aktorzy byli ubrani w barwne stroje z tamtej epoki. Widzowie mogli też wysłuchać pięknych wierszy                 i patriotycznych pieśni, np.: „Witaj majowa jutrzenko!”.

Po podsumowaniu sejmiku uczniowskiego przedstawienie dobiegło końca. Uczniowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami widowni, a później oddali głos pani dyrektor Annie Ossowskiej, która w kilku słowach swojego przemówienia podziękowała aktorom za występ.

Więcej zdjęć w GALERII w zakładce 3 Maja.