AKTUALNOŚCI

ROK SZKOLNY 2020/2021

LEKCJA EKONOMII W KLASACH I-III

DZIEŃ PATRONA

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYSTĘPÓW

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010507039381 

POWSTANIE STYCZNIOWE – PREZENTACJE

Powstanie styczniowe

 

OGŁOSZENIE

UWAGA! od 18.01.2021 r. uczniowie klas I-III wracają do nauczania stacjonarnego w szkole!

Zmiany w rozmieszczeniu sal lekcyjnych dla uczniów klasy III a, III b.

Klasa III b i III a uczą się w budynku po gimnazjum.

Klasa III b ma lekcje na piętrze sala numer 11 i przebiera się w rozbieralni na parterze. 

Klasa III a ma lekcje na parterze w sali numer 3 i przebiera się w szatni(wieszak).

Klasa I wchodzi wejściem głównym od ulicy i rozbiera się przy łazienkach.

Klasa II wchodzi wejściem bocznym przy kotłowni i przebiera się w rozbieralni.

 

Rozkład jazdy autobusów od 18.01.2021 r.

 

rozkład jazdy od 18 stycznia 2021 (plik do pobrania)

UWAGA! Pamiętamy o dezynfekowaniu rąk i o maseczkach!

LEKCJA BIBLIOTECZNA W KLASIE I

Dzieci z klasy I zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki w naszej szkole. Pierwszaki z zainteresowaniem wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Uczniowie dowiedzieli się co należy zrobić aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała „Calineczkę” baśń Hansa Christiana Andersena. Później był czas na sprawdzenie umiejętności czytania oraz na rysunki. Dzieci wyszły z biblioteki z uśmiechami na twarzach i pierwszą wypożyczoną książką.

 

PASOWANIE NA UCZNIA

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku przygotowywali się do uroczystości pasowania na ucznia od początku roku szkolnego. Pod okiem swojej wychowawczyni p. Doroty Skwarskiej uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek. Wytrwale ćwiczyli podczas prób.

14 października od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy I ubrani w stroje galowe, na tle pięknej dekoracji sali gimnastycznej, wspaniale prezentowali się w tym ważnym dla nich dniu.

Wychowawczyni powitała Panią dyrektor Annę Ossowską, uczniów oraz rodziców przed monitorami komputerów w transmisji na żywo, którzy niestety nie mogli bezpośrednio uczestniczyć w tej uroczystości ze względu na zagrożenie wirusem COVID – 19.

W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu Pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia.

Po życzeniach skierowanych do uczniów klasy I i ich rodziców starsi koledzy z klasy III wręczyli upominki, a wychowawczyni podziękowała rodzicom za ufundowanie przyborników szkolnych, pamiątkowych ołówków i słodkości. Na zakończenie transmisji świeżo upieczeni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku pozdrowili swoich rodziców, którzy oglądali w skupieniu występy swoich pociech.

 

LEKCJA EKONOMII

07. 10. 2020 r. w klasach VIII i VII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych zostały przeprowadzone lekcje z ekonomii. Pani Marianna Krzemińska i Pani Anna Marciniak –  wychowawcy klas zaprosiły na spotkanie z uczniami Panią Paulinę Więckiewicz – pracownika Banku Spółdzielczego w Raciążu.

Zajęcia obejmowały różnorodną tematykę dotyczącą pracy banku i możliwości wykorzystywania nowoczesnych technologii do obsługi klienta. Uczniowie poznali sposoby płatności przelewem, kartą, telefonem, zegarkiem. Zostali zapoznani z możliwością założenia własnego konta i sposobami oszczędzania oraz umiejętnego gospodarowania własnymi pieniędzmi. Była krótka lekcja obliczania oprocentowania lokat i wypełnianie przelewów bankowych.

Zajęcia zainteresowały uczniów, chętnie zabierali głos i wykonywali ćwiczenia. Zgodnie stwierdzili, że lekcja wprowadziła ich w świat bankowości, zarezerwowany do tej pory dla dorosłych.

Pani Paulina Więckiewicz na pożegnanie wręczyła uczniom pakiet materiałów i drobne upominki z logo BS Raciąż, uczniowie podziękowali brawami za ciekawą lekcje ekonomii.

 

LEKCJA EKONOMII W KLASIE V

Do zajęć z ekonomii dołączyła klasa V z wychowawcą Panią Edytą Petrykowską. Pani Paulina Więckiewicz i tym razem doskonale sprawdziła się w roli edukatora.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

Pierwszego września 2020 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele powitali nowy rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym w Uniecku. Następnie uczniowie z rodzicami i  nauczycielami udali się na plac szkolny. W tym roku ze względu na panującą epidemię w naszym kraju w związku z zakażeniem wirusem SARS-COV-2 organizacja roku szkolnego wyglądała inaczej niż zwykle. Uczniowie poszczególnych klas wchodzili do szkoły wyznaczonymi wejściami i spotykali się z wychowawcami w klasach. Pani Dyrektor swoją obecnością zaszczyciła uczniów klasy I, którzy zaczynają swoją przygodę z nauką. Życzyła im sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.   

 

OGŁOSZENIE!

Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku w dniu 1 września 2020 r. odbędzie się  w następującej kolejności:

I autobus

700 – Komunin i Kocięcin Brodowy

720 –   Goszczk oraz uczniowie mieszkający bezpośrednio przy trasie Goszczk – Unieck

 II autobus

700 – Szczepkowo(od strony przystanku PKS) i Kodłutowo

720 – Unieck Kolonia, Jeżewo Wesel oraz Charzyny

 

W autobusach obowiązują maseczki!

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku

 

8.00 – Msza Święta

9.00 – Inauguracja roku szkolnego 2020/2021- spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach (przydział podręczników).

10.00 – odjazdy autobusów w następującej kolejności:

Autobus I

10.00 – Komunin i Kocięcin Brodowy

10.15 – Unieck Kolonia, Jeżewo Wesel, Goszczk

Autobus II

10.00 – Szczepkowo, Kodłutowo, Charzyny

 

Uczniowie wchodzą do szkoły w następującym porządku:

Wejście Nr 1 (główne do szkoły podstawowej od strony ulicy) kl. IIIa

Wejście Nr 2 (od strony szatni) PP, OP, kl. IIIb

Wejście Nr 3 (od strony kotłowni) kl. I,  kl. II

Wejście Nr 4 (główne wejście do nowego budynku) kl. IV-VIII

W Punkcie Przedszkolnym i Oddziale Przedszkolnym spotkanie dzieci i rodziców z wychowawcami odbędzie się na placu zabaw przed szkołą.

Do budynku szkoły mogą wchodzić tylko uczniowie i pracownicy szkoły oraz osoby załatwiające sprawy w sekretariacie szkoły.

Przed wejściem do szkoły należy zdezynfekować ręce, zakryć usta i nos maseczką oraz zachować dystans społeczny 1,5m.

 

In