ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2020/2021

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO “JAK BYĆ EKO?”

18. czerwca 2021 roku w Zespole Szkół w Raciążu odbyło się wręczenie nagród z konkursu plastycznego “Jak być Eko?”

I miejsce zajęła Layan Oukal (klasa I)

II miejsce zajęła Sandra Krysiak (klasa IIIb)

Wyróżnienie otrzymała Zofia Kowalewska (klasa IIIa)

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

TURNIEJ SZACHOWY W KLASIE I

14. czerwca odbył się klasowy turniej szachowy Szach-mat. W rozgrywkach uczestniczyło ośmiu uczniów. 

I miejsce – Łukasz Sosiński

II miejsce – Kacper Królikowski

III miejsce – Franciszek Wiśniewski

Zwycięzcom gratulujemy!

PIKNIK PIERWSZAKÓW

DZIEŃ DZIECKA

WIZYTA “EKOŚWIRKÓW” Z ZESPOŁU SZKÓŁ W RACIĄŻU

Tegoroczny Dzień Dziecka był dla uczniów naszej szkoły bogaty w odwiedziny. Dzieci klas I i II od rana uczestniczyły w autorskiej kampanii społecznej pt. „Dbajmy o czysty las już od dziecka” realizowanej przez młodzież z Zespołu Szkół w Raciążu pod kierunkiem pani Moniki Marciniak (nauczyciela biologii) w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Ekobohaterzy”, którego celem jest promowanie proekologicznych działań i zasad zrównoważonego rozwoju wśród uczniów. W gronie zaproszonych gości, którzy zabrali głos na temat ww. projektu była pani Dorota Rubinkowska – dyrektor Zespołu Szkół w Raciążu wraz z nauczycielami, pan Michał Affek – Leśniczy oraz pani Anna Borgulat – kierownik Ogólnopolskiego Projektu „Ekobohaterzy”. Wszystkich gości powitała dyrektor naszej szkoły pani Anna Ossowska. Lis Rudas przygotował dla młodych adeptów ekologii zajęcia dotyczące ochrony środowiska. Podczas spotkania uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej mieli okazję nauczyć się jak prawidłowo segregować śmieci i dbać o przyrodę. Zdobywanie wiedzy urozmaicały quizy i zabawy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez „Ekoświrki”. W podziękowaniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Uniecku zaśpiewali gościom piosenkę „Ekolis” oraz „Ekologiczny Hymn Uniecka”. Ostatnim punktem spotkania było wręczenie dzieciom naklejek „Ekobohaterów”  przez „Ekoświrki”. Natomiast goście otrzymali medale „Przyjaciel Przyrody” wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Tego dnia uczniów klas I-III odwiedzili również Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1863 Unieck  wraz z st. instr. ZS Arturem Zybałą. Podczas zajęć przedstawiono historię Patrona naszej szkoły – Powstańców Styczniowych oraz dzieje Związku Strzeleckiego i Jednostki Strzeleckiej 1863. Zaprezentowano również wyposażenie strzeleckie oraz umundurowanie. Zwieńczeniem spotkania był mini konkurs wiedzy na temat Powstania Styczniowego. Nagrodą za dobrą odpowiedź były gadżety z logo Jednostki.

WIZYTA STRZELCÓW Z JEDNOSTKI STRZELECKIEJ 1863 UNIECK

OGŁOSZENIE!

17.05.2021 rozkład jazdy autobusu (pobierz)

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych (pobierz) 

2021 – ROK C. K. NORWIDA

OBCHODY W SZKOLE W UNIECKU

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

I miejsce – Oliwia Rola – recytowała utwór „Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj”

II miejsce – Natalia Duda – utwór „ Obojętność”

III miejsce – Zuzanna Kuskowska „ Moja piosnka II” i Oliwia Piasecka „Obojętność”

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Klasy IV-V pod hasłem “Portret C. K. Norwida”

Wyróżnienia:

Martyna Nowakowska kl. IV

Katarzyna Gajkowska kl. V

Klasy VI-VII pod hasłem “Interpretacja plastyczna wiersza C. K. Norwida”

Wyróżnienia:

Agata Bloch kl. VII

Zuzanna Lewandowska kl. VII

Prace uczniów stanowiły tło dla recytacji poezji C. K. Norwida

UWAGA!

Rozkład jazdy autobusów od 04.05.2021 r.

rozkład jazdy od 4.05.2021 (pobierz)

UWAGA!

Rozkład jazdy autobusów od 26.04.2021 r.

Rozkład jazdy od 26.04.2021(pobierz)

OGŁOSZENIE!

UWAGA OŚMIOKLASISTO!

Jeśli już teraz wiesz, że stać Cię na więcej, że zwyczajna nauka nie rozwinie Twojego potencjału, może warto pomyśleć o szkole ponadpodstawowej i klasie o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”?

CYBER.MIL Z KLASĄ – INWESTYCJA W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Zapewne jesteś uważnym obserwatorem i widzisz, że rozwój i technika pędzą w zastraszającym tempie. Współczesny świat kładzie olbrzymi nacisk na kreatywność i niecodzienność. Ale żeby zaistnieć za kilka jako dobry specjalista, działanie musisz podjąć już dziś.

Jednym z takich rozwiązań, który może otworzyć przed Tobą okno na świat, jest nauka w szkole średniej, w klasie objętej „Programem CYBER.MIL z klasą”.

W trakcie nauki oprócz informatyki na bardzo wysokim poziomie, będziesz uczył się również takich ciekawych przedmiotów jak kryptografia, algorytmika, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji.

Sam dobrze wiesz, jak ważne są nowoczesne technologie i bezpieczeństwo. Edukacja z tych przedmiotów pozwoli Ci już dzisiaj nauczyć się obsługiwać przyszłe realia. Zdobędziesz wiedzę i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

Nie tylko w szkole

„Program CYBER_MIL z klasą” to przede wszystkim innowacja. Dlatego jako uczeń będziesz uczestniczyć przede wszystkim w praktycznych zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Skorzystasz z możliwości obserwacji pracy w profesjonalnych jednostkach Ministerstwa Obrony Narodowej, różnych instytutów naukowych oraz firm z branży cyberbezpieczeństwa.

I co później?

Nauka w CYBER_MIL z klasą to bilet wstępu na praktycznie każdą prestiżową uczelnię. Jeśli wybierzesz uczelnię wojskową lub cywilną będzie Ci dużo łatwiej przyswoić zagadnienia z programu studiów, bo będziesz już miał solidne fundamenty. To jakie studia wybierzesz jest jednak tylko i wyłącznie Twoją decyzją.

Tylko szesnaście szkół realizujących  programem CYBER_MIL z klasą są objęte bezpośrednim wsparciem Wojska Polskiego. Oprócz wsparcia finansowego do ich dyspozycji pozostają  fachowe i profesjonalne jednostki patronackie, które służą dodatkową pomocą. Koordynatorem realizacji projektu w wybranych 16 szkołach w całej Polsce jest Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej wspierane działaniami przez takie wyjątkowe instytucje jak Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Brzmi zachęcająco?

Żeby stać się uczniem takiej klasy musisz już dziś wykazać się przede wszystkim   zdecydowaniem. Programem objętych jest tylko 16 szkoły w całym kraju. Po jednej w województwie.

Od września bądź jednym z nielicznych bo maksymalnie 15 uczniów w określanej klasie będzie miało możliwość uczenia się tak ekskluzywnych klasach.

Twoja przyszłość jest już tylko w Twoich rękach.

CZYTAJ SZCZEGÓŁY

Oferta dla najlepszych

Ministerstwo Obrony Narodowej postawiło bardzo wysokie kryteria. Aby się do Projektu zakwalifikować szkoła musiała spełnić szereg kryteriów formalnych, m.in. prowadzić działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa wpisaną w statut szkoły, posiadać klasy realizujące program z matematyki i informatyki lub matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym, uzyskać właściwą średnią wyników egzaminu maturalnego z matematyki w ciągu ostatnich trzech lat, zgodę organu prowadzącego na współfinansowanie programu.

Wymagania były wyśrubowane, ale dzięki temu w programie uczestniczą najlepsi z najlepszych. Dla szkół to duże wyzwanie, ale również szansa na zaistnienie na wymagającym rynku edukacji i możliwość pozyskania najzdolniejszych uczniów. Dla uczniów to z pewnością bardzo wysoka poprzeczka, ale też konkretne umiejętności i niezwykle cenna wiedza w przyszłości. Wreszcie: kto nie chciałby być wśród najlepszych? Ostatecznie do udziału w projekcie zakwalifikowano 16 szkół z całej Polski.

Trzy lata specjalistycznej edukacji

„CYBER.MIL z klasą” prowadzony będzie przez 3 pierwsze lata nauki w danym typie szkoły (licea i technika). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy kryptografii, historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Planowane są także zajęcia zdalne w formie e-lerningu, wizyty studyjne w jednostkach MON, instytutach naukowych oraz firmach z branży cyberbezpieczeństwa.

Za koordynację i przebieg programu odpowiada Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – doświadczone już w prowadzeniu tego typu projektów edukacyjnych. Nadzór merytoryczny sprawować będzie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

Pokaźne wsparcie z budżetu

Ministerstwo Obrony Narodowej udzieli szkołom wsparcia finansowego na realizację zadania. Środki te będą mogły wykorzystać m.in. na zakup sprzętu komputerowego, drukarek, tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, licencji i oprogramowania, dostarczania usług internetowych. Oznacza to, że szkoły będą dobrze wyposażone, a z potrzebnych materiałów dydaktycznych uczeń będzie mógł korzystać na miejscu, bez potrzeby główkowania, jak i gdzie wykonać zadanie domowe czy prezentację.

Drzwi do kariery

Celem programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów na żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. To oznacza, że dla większości absolwentów udział w programie będzie wstępem do prestiżowych stanowisk w jednostkach podległych MON. Z pewnością wśród tegorocznych ósmoklasistów jest dużo takich, którzy interesują się mundurem, a jednocześnie ich pasją jest informatyka. To oferta dla was idealna! A co, gdy nie masz sprecyzowanych planów albo boisz się, że nawet jeśli myślisz o wojsku za kilka lat możesz zmienić zdanie? Nie martw się, to tylko propozycja. Potraktuj ją jako kolejne drzwi, które otwierają się przed tobą. Dzisiaj walka z zagrożeniem w cyberprzestrzeni to wyzwanie już nie przyszłości, a teraźniejszości i zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie w armii będzie wyłącznie rosnąć. Ale także na rynku cywilnym: przecież trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które działa w oparciu o system informatyczny i nie chce chronić wysiłku swoich pracowników czy danych klientów. Zatem nic, czego się nauczysz, się nie zmarnuje.

KONKURS RECYTATORSKI

Regulamin Szkolnego Konkursu Recytatorskiego (kliknij tutaj)

LEKCJA EKONOMII W KLASACH I-III

DZIEŃ PATRONA

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYSTĘPÓW

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010507039381 

POWSTANIE STYCZNIOWE – PREZENTACJE

Powstanie styczniowe

OGŁOSZENIE

UWAGA! od 18.01.2021 r. uczniowie klas I-III wracają do nauczania stacjonarnego w szkole!

Zmiany w rozmieszczeniu sal lekcyjnych dla uczniów klasy III a, III b.

Klasa III b i III a uczą się w budynku po gimnazjum.

Klasa III b ma lekcje na piętrze sala numer 11 i przebiera się w rozbieralni na parterze. 

Klasa III a ma lekcje na parterze w sali numer 3 i przebiera się w szatni(wieszak).

Klasa I wchodzi wejściem głównym od ulicy i rozbiera się przy łazienkach.

Klasa II wchodzi wejściem bocznym przy kotłowni i przebiera się w rozbieralni.

Rozkład jazdy autobusów od 18.01.2021 r.

rozkład jazdy od 18 stycznia 2021 (plik do pobrania)

UWAGA! Pamiętamy o dezynfekowaniu rąk i o maseczkach!

LEKCJA BIBLIOTECZNA W KLASIE I

Dzieci z klasy I zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki w naszej szkole. Pierwszaki z zainteresowaniem wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Uczniowie dowiedzieli się co należy zrobić aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała “Calineczkę” baśń Hansa Christiana Andersena. Później był czas na sprawdzenie umiejętności czytania oraz na rysunki. Dzieci wyszły z biblioteki z uśmiechami na twarzach i pierwszą wypożyczoną książką.

PASOWANIE NA UCZNIA

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku przygotowywali się do uroczystości pasowania na ucznia od początku roku szkolnego. Pod okiem swojej wychowawczyni p. Doroty Skwarskiej uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek. Wytrwale ćwiczyli podczas prób.

14 października od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy I ubrani w stroje galowe, na tle pięknej dekoracji sali gimnastycznej, wspaniale prezentowali się w tym ważnym dla nich dniu.

Wychowawczyni powitała Panią dyrektor Annę Ossowską, uczniów oraz rodziców przed monitorami komputerów w transmisji na żywo, którzy niestety nie mogli bezpośrednio uczestniczyć w tej uroczystości ze względu na zagrożenie wirusem COVID – 19.

W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu Pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia.

Po życzeniach skierowanych do uczniów klasy I i ich rodziców starsi koledzy z klasy III wręczyli upominki, a wychowawczyni podziękowała rodzicom za ufundowanie przyborników szkolnych, pamiątkowych ołówków i słodkości. Na zakończenie transmisji świeżo upieczeni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku pozdrowili swoich rodziców, którzy oglądali w skupieniu występy swoich pociech.

LEKCJA EKONOMII

07. 10. 2020 r. w klasach VIII i VII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych zostały przeprowadzone lekcje z ekonomii. Pani Marianna Krzemińska i Pani Anna Marciniak –  wychowawcy klas zaprosiły na spotkanie z uczniami Panią Paulinę Więckiewicz – pracownika Banku Spółdzielczego w Raciążu.

Zajęcia obejmowały różnorodną tematykę dotyczącą pracy banku i możliwości wykorzystywania nowoczesnych technologii do obsługi klienta. Uczniowie poznali sposoby płatności przelewem, kartą, telefonem, zegarkiem. Zostali zapoznani z możliwością założenia własnego konta i sposobami oszczędzania oraz umiejętnego gospodarowania własnymi pieniędzmi. Była krótka lekcja obliczania oprocentowania lokat i wypełnianie przelewów bankowych.

Zajęcia zainteresowały uczniów, chętnie zabierali głos i wykonywali ćwiczenia. Zgodnie stwierdzili, że lekcja wprowadziła ich w świat bankowości, zarezerwowany do tej pory dla dorosłych.

Pani Paulina Więckiewicz na pożegnanie wręczyła uczniom pakiet materiałów i drobne upominki z logo BS Raciąż, uczniowie podziękowali brawami za ciekawą lekcje ekonomii.

LEKCJA EKONOMII W KLASIE V

Do zajęć z ekonomii dołączyła klasa V z wychowawcą Panią Edytą Petrykowską. Pani Paulina Więckiewicz i tym razem doskonale sprawdziła się w roli edukatora.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

Pierwszego września 2020 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele powitali nowy rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym w Uniecku. Następnie uczniowie z rodzicami i  nauczycielami udali się na plac szkolny. W tym roku ze względu na panującą epidemię w naszym kraju w związku z zakażeniem wirusem SARS-COV-2 organizacja roku szkolnego wyglądała inaczej niż zwykle. Uczniowie poszczególnych klas wchodzili do szkoły wyznaczonymi wejściami i spotykali się z wychowawcami w klasach. Pani Dyrektor swoją obecnością zaszczyciła uczniów klasy I, którzy zaczynają swoją przygodę z nauką. Życzyła im sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.   

OGŁOSZENIE!

Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku w dniu 1 września 2020 r. odbędzie się  w następującej kolejności:

I autobus

700 – Komunin i Kocięcin Brodowy

720 –   Goszczk oraz uczniowie mieszkający bezpośrednio przy trasie Goszczk – Unieck

 II autobus

700 – Szczepkowo(od strony przystanku PKS) i Kodłutowo

720 – Unieck Kolonia, Jeżewo Wesel oraz Charzyny

W autobusach obowiązują maseczki!

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku

8.00 – Msza Święta

9.00 – Inauguracja roku szkolnego 2020/2021- spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach (przydział podręczników).

10.00 – odjazdy autobusów w następującej kolejności:

Autobus I

10.00 – Komunin i Kocięcin Brodowy

10.15 – Unieck Kolonia, Jeżewo Wesel, Goszczk

Autobus II

10.00 – Szczepkowo, Kodłutowo, Charzyny

Uczniowie wchodzą do szkoły w następującym porządku:

Wejście Nr 1 (główne do szkoły podstawowej od strony ulicy) kl. IIIa

Wejście Nr 2 (od strony szatni) PP, OP, kl. IIIb

Wejście Nr 3 (od strony kotłowni) kl. I,  kl. II

Wejście Nr 4 (główne wejście do nowego budynku) kl. IV-VIII

W Punkcie Przedszkolnym i Oddziale Przedszkolnym spotkanie dzieci i rodziców z wychowawcami odbędzie się na placu zabaw przed szkołą.

Do budynku szkoły mogą wchodzić tylko uczniowie i pracownicy szkoły oraz osoby załatwiające sprawy w sekretariacie szkoły.

Przed wejściem do szkoły należy zdezynfekować ręce, zakryć usta i nos maseczką oraz zachować dystans społeczny 1,5m.

ROK SZKOLNY 2019/2020

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Tegoroczne zakończone roku szkolnego na długo zapadnie w pamięci całej społeczności szkolnej. 26. czerwca 2020 roku z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, w małych grupach odbyło się wręczenie świadectw i nagród za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nie zabrakło również pamiątkowych dyplomów za udział w konkursach i zawodach sportowych oraz podziękowań dla rodziców.  Po raz ostatni w naszej szkole pojawili się ósmoklasiści, którzy kończą naukę w szkole podstawowej. Uczniowie z uśmiechami na twarzach odbierali zasłużone nagrody i dyplomy. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za wysiłek włożony w proces dydaktyczny oraz życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.

UWAGA!!!

Procedury COVID-19 -SP Unieck (PLIK DO POBRANIA)

UWAGA!!!

Szanowni Rodzice!

   Od dnia 25 maja 2020 r. uczniowie klas I – III w szkołach podstawowych na terenie Gminy Raciąż mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo – wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych oraz w zajęciach rewalidacyjnych.

    Rodzice powinni liczyć się z odpowiedzialnością związaną z  ryzykiem zarażenia COVID-19 zarówno dziecka, jego rodziców lub opiekunów, jak i innych domowników.

    Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego prosimy Rodziców, by przyprowadzali tylko dzieci zdrowe, bez żadnych oznak  chorobowych. Do placówki nie można będzie posłać także dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.

  

 

                                                                                                                Wójt Gminy Raciąż

                                                                                                                    Zbigniew Sadowski

UWAGA !!!

Oświadczenia (plik do pobrania)

Procedury w przedszkolu(plik do pobrania)

Zarządzenie nr 13.2020_ procedury(plik do pobrania)

UWAGA!!!

Szanowni Rodzice,

Od 6 maja 2020 r. punkty przedszkolne i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych mogą zostać otwarte. Ministerstwo Edukacji Narodowej, apeluje by w pierwszej kolejności z zajęć opiekuńczych, mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Decyzja rządu, o otwarciu przedszkoli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu rodziców, którzy pracują lub chcieliby wrócić do pracy. Stopniowe uruchamianie pracy przedszkoli będzie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. W związku z tym, proszę Rodziców, którzy chcą skorzystać, z możliwości zapewnienia opieki przez przedszkole, aby o tym fakcie powiadomili wychowawców Punktów i Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Uniecku, do dnia 30.04.2020 (czwartek) do godziny 15. 00. Pozwoli to, na podjęcie odpowiednich działań. O decyzji, organu prowadzącego w tej sprawie, zostaniecie Państwo poinformowani. Z poważaniem Dyrektor SP w Uniecku, 

Anna Ossowska

Mazowiecka Policja Apeluje!

NOWY Apel Koronawirus (prezentacja do pobrania)  

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

– rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

– a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

KOMUNIKAT!

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze
wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu
się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje
o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie,
szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić
na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc
publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli
uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

Drodzy uczniowie!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze
wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu
się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do
zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali
kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali
w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie
tylko Was, ale i Waszych bliskich.

OGŁOSZENIE!

SZANOWNI RODZICE

      W związku z decyzjami Ministerstwa Edukacji Narodowej do dnia 10 kwietnia 2020 r. zostaje przedłużony termin czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa COVID – 19. W związku z powyższym od dnia 25 marca 2020 r. zostanie wprowadzona obowiązkowa organizacja kształcenia uczniów na odległość. Szkoły zobowiązane są do poinformowania rodziców i uczniów o sposobie organizacji nauki.  Proszę Rodziców o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładają Państwo w wychowanie i edukację swoich dzieci, z szczególnie w tym czasie, kiedy wielu z Was będzie musiało łączyć swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce.

                                                                                                                            WÓJT GMINY RACIĄŻ

                                                                                                                     Zbigniew Sadowski

REKRUTACJA ELEKTRONICZNA!

List MEN (PLIK DO POBRANIA)

SZANOWNI RODZICE,

 

W nawiązaniu do pisma Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2020 r. w sprawie rekrutacji  do publicznych placówek wychowania przedszkolnego i publicznych szkół podstawowych, w związku z zaistniałą sytuacją w kraju i ograniczeniem niebezpieczeństwa zakażenia się koronowirusem COVID – 19, Gmina Raciąż jako organ prowadzący dla  szkół podstawowych wyraża zgodę na przeprowadzenie ELEKTRONICZNEJ REKRUTACJI poprzez możliwość wykorzystania do tego celu niżej podanych skrzynek mailowych poszczególnych szkół w celu przesłania skanów lub fotografii dokumentów rekrutacyjnych przez rodziców. Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej. Takie rozwiązanie pozwoli z jednej strony na uniknięcie przez rodziców dziecka wychodzenia z domu w celu dostarczenia dokumentów, z drugiej strony zaś nie będzie wymagało kontaktu z pracownikami przedszkola/szkoły.

 

  1. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Chojnackiego w Krajkowie, e-mail: zskrajkowo@wp.pl

  2. Szkoła Podstawowa im. Władysława St. Reymonta w Koziebrodach, koziebrody@vp.pl

  3. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Uniecku, spunieck@wp.pl

  4. Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Starym Gralewie, zsgralewo@wp.pl.

 

LISTA DZIECI DO KLASY I, ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO

APEL DO RODZICÓW/PRAWNYCH OPIEKUNÓW

Apel do rodziców. Prawnych opiekunów (PLIK DO POBRANIA)

UWAGA!!!

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Uniecku od dnia 16 marca 2020 roku do dnia 25 marca 2020 roku będzie zamknięta.

 

W dniach 12 – 13 marca 2020 roku będą odbywały się tylko zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzice nie będą w stanie zapewnić im opieki.

Informuję również, że nauczyciele na bieżąco będą przekazywali uczniom materiały do samodzielnej pracy w domu za pomocą systemu LIBRUS SYNERGIA  lub MESSENGERA .

UWAGA!

Drodzy Rodzice,

Bardzo proszę o nie przysyłanie do szkoły i przedszkola chorych dzieci.

Kontakt do najbliższej stacji sanitarno – epidemiologicznej:

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płońsku

tel: (23) 662 28 39

Henryka Sienkiewicza 7, 09-100 Płońsk

Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

ZALECENIA

Często myj ręce
Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
Dlaczego? Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania
Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

Dlaczego? Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby.

Zachowaj bezpieczną odległość
Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.

Dlaczego? Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust
Dlaczego? Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej
Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej zgodnie z  informacją zamieszczoną na stronie Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie
Dlaczego? Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy,  koronawirusy, wirusy paragrypy) czy bakteryjną (pałeczka Haemophilusinfluenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin
Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin, pamiętaj

o stosowaniu podstawowych zasad ochrony podczas kaszlu, kichania oraz higieny rąk i pozostań w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

Chroń siebie i innych przed zachorowaniem

Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2

Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego.  Jednak stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania (patrz wyżej) oraz unikaniem bliskiego kontaktu
z innymi ludźmi (co najmniej 1 metr odległości).

Używaj  maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie), podejrzewasz u siebie infekcję SARS-Cov-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2.

Podejrzenie zakażenie SARS-Cov-2 jest powiązane:

  • z podróżowaniem po obszarze Chin, w którym zgłoszono przypadki zakażenia SARS-Cov-2,

    lub

  • bliskim kontaktem z kimś, kto podróżował po Chinach i ma objawy ze strony układu oddechowego.

Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ocenia, iż ryzyko zakażenia SARS-CoV-2 dla obywateli UE/EOG i Wielkiej Brytanii przebywających w Europie jest obecnie niskie.

Zachęcamy do zapoznania się informacjami zamieszczanymi  na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod adresem www.gis.gov.pl, m.in. „Komunikat dla podróżujących”, „Zasady postępowania epidemiologicznego i medycznego w związku z ryzykiem zawleczenia na obszar Polski nowego koronawirusa (SARS-CoV-2)”” oraz „ Zasady postępowania w PODRÓŻY LOTNICZEJ oraz w portach lotniczych w związku z ryzykiem zawleczenia na obszar Polski nowego koronawirusa (SARS-CoV-2)”.  Zachęcamy również do odwiedzania strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego na Facebooku, gdzie zamieszczane są najnowsze informacje.

XXII Międzyszkolny Turniej „FIFA 2020″ 

7. lutego w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu odbył się XXII Międzyszkolny Turniej „FIFA 2020”. Laureatem I nagrody został Sebastian Wagner – uczeń VIII klasy naszej szkoły.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

źródło: http://storaciaz.pl/index.php/imprezy-akademie-i-wycieczki/754-xxii-miedzyszkolny-turniej-fifa-2020

CHOINKA

Część artystyczną na choinkę noworoczną, która odbyła się 1. lutego 2020 roku, przygotowała klasa V naszej szkoły, pod bacznym okiem wychowawczyni – Bożeny Wesołowskiej – Liberackiej. Już dzień wcześniej – po zajęciach, na sali gimnastycznej pojawili się rodzice, by przygotować salę na występ ich dzieci. Zadbali o każdy szczegół i stworzyli piękną, leśną polanę.

A w sobotę wśród drzew, ptaków, liści – pojawiły się „Smerfy” (jak prawdziwe!), opowiadając swym tanecznym układem historię radosnej zabawy pod opieką Papy Smerfa, w którego rolę wcieliła się sama wychowawczyni.

Główną częścią występu było przedstawienie opowiadające o trudnościach jakie napotkali Unieccy uczniowie w czasie wakacji spędzonych bez rodziców w lesie. To piękne, kolorowe przedstawienie niosło w sobie przesłanie mówiące, że wszyscy urodziliśmy się w pięknym kraju, na pięknej planecie i tym dobrem musimy nauczyć się dzielić z wszystkimi ludźmi stosując się do najważniejszych w życiu zasad i wartości. Występ zakończył taniec „Belgijka”, który wprowadził nastrój tanecznej zabawy dla zebranych gości.

Wszyscy, którzy zaangażowali się w to przedstawienie zostali nagrodzeni brawami i podziękowaniami pani Dyrektor.

DZIEŃ PATRONA

W dniu 29. stycznia 2020 roku obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej w Uniecku rozpoczęły się od złożenia kwiatów na płycie pomnika Powstańców Styczniowych przez panią Dyrektor i uczniów. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej, zgromadziła się społeczność naszej szkoły oraz zaproszeni goście, by oddać hołd Patronowi – Powstańcom Styczniowym. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły pani Anna Ossowska, powitała gości przybyłych na uroczystość: Wójta Gminy Raciąż pana Zbigniewa Sadowskiego, ks. proboszcza parafii Unieck Wojciecha Iwanowskiego,  przewodniczącą Rady Gminy Raciąż panią Grażynę Rogowską, kierownika Referatu Oświaty Gminy Raciąż panią Gabrielę Osowską, dowódcę JS 1863 Unieck Starszego Inspektora pana Artura Zybałę, praprawnuka Powstańca Styczniowego pana Komandora Porucznika Rezerwy Mariusza Konarskiego, poprzedniego dyrektora szkoły pana Władysława Kwiatkowskiego, radnych, sołtysów, członków Rady Rodziców, Koła Gospodyń Wiejskich, Straży Pożarnej, nauczycieli emerytów, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. W swoim przemówieniu pani dyrektor przedstawiła historię wybuchu Powstania Styczniowego oraz podkreśliła, że imię, które nosi szkoła to wielkie wyróżnienie i zaszczyt. To zobowiązanie do pielęgnowania pamięci o tych, których udziałem stała się walka o odzyskanie Niepodległości. Uroczysta akademia pt. „Chwała Bohaterom Powstania Styczniowego” stanowiła kolejny punkt programu obchodów Dnia Patrona. Wystąpili w niej uczniowie klas IV – VIII przygotowani przez panie Barbarę Rutynowską i Monikę Rutynowską. Młodzież przedstawiła słowno-muzyczny spektakl o wydarzeniach z roku 1863 i bohaterach tego roku. Uczniowie zaskoczyli widzów recytacją, śpiewem, a także bogatą scenografią. Dźwięki muzyki Chopina, Wagnera oraz Shostakovicha stanowiły dodatkową oprawę przedstawienia. Po części artystycznej pani Dyrektor podziękowała uczniom za piękny występ. Był on wyjątkową lekcją historii, która wzbudziła poczucie dumy narodowej i szacunku dla tych, którzy na ołtarzu Ojczyzny złożyli swoje życie. Następnie ogłosiła wyniki szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej:

I miejsce – Wiktoria Zawadzka (uczennica klasy VI)

II miejsce – Zuzanna Lewandowska (uczennica klasy VI)

III miejsce – Magdalena Śmielak (uczennica klasy V) oraz Natalia Wagner (uczennica klasy IV)

Zwycięzcom konkursu wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Laureatki zaprezentowały swój repertuar przed zgromadzoną publicznością.

W dalszej części programu głos zabrali goście. Następnie dokonano pamiątkowych wpisów do kroniki szkoły.

OGŁOSZENIE!!!

Szkoła Podstawowa w Uniecku prowadzi postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do oddziału przedszkolnego, punktu przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły w terminie od 3. lutego 2020 r. do 3. marca 2020 r. do godziny 15.00.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21. stycznia był dniem wyjątkowym dla wszystkich babć i dziadków odwiedzających mury naszej szkoły. Tego właśnie dnia uczniowie klas I – III oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego przygotowały dla swoich dziadków wspaniałą uroczystość. Po przywitaniu i złożeniu życzeń przez panią dyrektor Annę Ossowską, dzieci zaprezentowały swoje talenty słowne, wokalne oraz taneczne. Babcie i dziadkowie mogli usłyszeć wiersze i piosenki, a także przypomnieć swoje ulubione zabawy z lat młodzieńczych. Następnie wnuczęta obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi Dyplomami Super Babci i Super Dziadka. Po części artystycznej na gości czekał słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców klas najmłodszych. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze urozmaicanej różnorodnymi zabawami zaproponowanymi przez animatorkę.

I TURNIEJ RINGO O PUCHAR WÓJTA GMINY RACIĄŻ

W dniu 10 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku odbył się międzyszkolny TURNIEJ RINGO O PUCHAR WÓJTA GMINY RACIĄŻ. Głównymi celami turnieju była popularyzacja gry Ringo wśród uczniów szkół podstawowych, rozwój aktywności fizycznej, integracja społeczności szkolnej oraz promocja Gminy Raciąż.

 Do turnieju przystąpiły trzy szkoły podstawowe z terenu Gminy Raciąż: Koziebrody, Stare Gralewo i Unieck. W skład drużyn reprezentujących szkoły wchodzili uczniowie pierwszego etapu edukacyjnego. Punktualnie o godzinie 9.00 dyrektor SP w Uniecku p. Anna Ossowska dokonała otwarcia turnieju witając uczestników i ich opiekunów oraz przedstawiła krótką historię powstania gry zespołowej Ringo. Po wylosowaniu numerów przez opiekunów drużyn uczniowie przystąpili do gry. Po zakończeniu rozgrywek wyłoniono zwycięzców.

I miejsce: SP  Unieck

II miejsce: SP Koziebrody

III miejsce: SP Stare Gralewo

Uroczystego podsumowania konkursu, wręczenia pucharów i medali dokonał Wójt Gminy Raciąż p. Zbigniew Sadowski  i Kierownik Referatu Oświaty p. Gabriela Osowska.

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ “CHWAŁA BOHATEROM POWSTANIA STYCZNIOWEGO”

9. stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku odbył się szkolny konkurs Piosenki Patriotycznej pt. „Chwała Bohaterom Powstania Styczniowego”. Uczennice z klas IV, V i VI zaprezentowały swoje umiejętności  wokalne wykonując jeden utwór o treści patriotycznej. Głównym celem konkursu było kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o Jej suwerenność.

Jury w składzie: p. Bożena Wesołowska- Liberacka – przewodnicząca

Anna Ossowska oraz p. Barbara Rutynowska przyznało:

I miejsce: Wiktoria Zawadzka (kl. VI)

II miejsce: Zuzanna Lewandowska (kl. VI)

III miejsce: Magdalena Śmielak (kl. V) oraz Natalia Wagner (kl. IV)

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

JASEŁKA

20. grudnia 2019 roku tradycyjnie w naszej szkole odbyły się jasełka pt. „Bóg się rodzi”. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach przedstawili sceny z życia narodzin Jezusa Chrystusa. W postaci Józefa, Maryi, Trzech Króli, pasterzy i aniołów wcielili się uczniowie z klasy VI. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Po występach artystycznych pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia i wszyscy podzielili się opłatkiem.

MIKOŁAJKI

Tradycyjnie jak co roku 6. grudnia na korytarzu szkolnym rozległ się dźwięk dzwoneczków ogłaszających przybycie św. Mikołaja. Dzieci z ogromną radością zapraszały Mikołaja do swoich klas. Gdy gość zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu, uczniowie na powitanie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Atmosfera była magiczna. Każde dziecko w tym dniu zostało obdarowane prezentem.

KONKURS

Zarządzenie nr 23_Regulamin piosenki patriotycznej

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8. listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości  przez Polskę. Uczniowie klas V, VII i VIII przedstawili program historyczno-artystyczny, który wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11. listopada 1918 roku.  W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników w walkę o wolną Polskę. Uczniowie  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o Niepodległość. Cała społeczność szkoły przyłączyła się również do akcji organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11:11 zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Uniecku oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego przyłączyli się do akcji MEN pt. „Szkoła pamięta” . 25. października uporządkowali i udekorowali zapomniane i bezimienne groby na cmentarzu parafialnym w Uniecku. Zapalili znicze i złożyli kwiaty na pomniku Powstańców Styczniowych – patrona naszej szkoły.

BIJEMY REKORD!

Po raz czwarty uczniowie SP im. Powstańców Styczniowych w Uniecku uczestniczyli w próbie pobicia rekordu organizowanego przez Fundację WOŚP  w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Akcja ta jest  cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Równo o godzinie 12.00 stu dziesięciu uczniów naszej szkoły przystąpiło do resuscytacji prowadząc ją bez przerwy przez 30 minut na 5 fantomach. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i świetnie dali sobie radę wykonując wzorowo zadanie. Podczas  akcji  towarzyszyła uczestnikom wesoła muzyka, którą przygotowała uczennica klasy VIII Julia Kwiatkowska.